Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • piątek, 30 marzec 2018 11:27
  •   203

Stop piratom drogowym

Stop piratom drogowym
Stop piratom drogowym © archiwum

W dniach 20-23 marca nasi policjanci aktywnie włączyli się w akcję pn. „Prędkość – zero tolerancji”. Zwracali wtedy szczególną uwagę na każde wykroczenia w tym zakresie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

To właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Jest ona kontrolowana przez policjantów każdego dnia. Większość zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

Tylko 22 marca na naszych drogach policjanci skontrolowali 49 pojazdów silnikowych w tym: samochodów osobowych – 38, samochodów ciężarowych – 5, busów – 5. Policjanci ujawnili 43 wykroczenia, za które nałożli 40 mandatów karnych. Popełnione wykroczenia przez kierujących to przekroczenie prędkości (ogółem) – 22. Zatrzymano 2 dowody rejestracyjne. – Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruhcu drogowego, to znaczym że gdy znak wskazuje na prędkość 50 km/h, to właśnie maksylamie tak szybko możemy jechać – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)