Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Koźmin Wlkp.
  • wtorek, 17 kwiecień 2018 10:53
  •   269

Wyrok za śmierć rowerzystki

Wyrok za śmierć rowerzystki
Wyrok za śmierć rowerzystki © Dh Szymon Sikora PHOTOsikora

Prokurator rejonowy w Krotoszynie zakończył śledztwo w sprawie wypadku, na skutek którego zginęła 18-letnia Joanna z pokoźmińskiego Lipowca. 46-letni kierowca samochodu terenowego został oskarżony o nieumyślne potrącenie rowerzystki.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W sobotę, 13 maja ubiegłego roku wieczorem w Koźminie, w rejonie skrzyżowania ul. Kobylińskiej ze Strzelecką, kierowca jeppa wranglera jadący od strony Mokronosu potrącił jadącą rowerem w tym samym kierunku 18-letnią Joannę. Reanimacja młodej kobiety na miejsce powiodła się. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala w Kaliszu, gdzie w stanie śpiączki farmakologicznej przebywała na oddziale intensywnej terapii medycznej. Krótko potem zmarła.

Postępowanie trwało aż do końca marca, kiedy to prokurator wysłał do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia. 46-latek z Koźmina został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku. – Nienależycie obserwował przedpole jazdy i nienależycie wykonywał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu o ruchu niekierowanym. Nie zachował przy tym odpowiedniej ostrożności, a zwłaszcza odstępu od rowerzystki – mówi Maciej Meler, rzecznik prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim.

W sprawie tej powołano w sumie kilku biegłych. Specjalista w zakresu techniki samochodowej potwierdził sprawność techniczną auta, kolejny biegły ocenił system multimedialny w pojeździe, zaś biegły z zakresu techniki samochodowej i wypadków drogowych wydał opinię, na podstawie której prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty.

Początkowo sprawca nie przyznawał się do winy i odmawiał składania wyjaśnień, później jednak przedstawił swoją wersję zdarzenia. – W oparciu o to prokurator wystąpił o uzupełniającą opinię biegłego z zakresu wypadków drogowych – tłumaczy rzecznik przyczynę długiego trwania postępowania. Czwarta opinia pozwoliła na postawienie zarzutów i skierowanie do Temidy aktu oskarżenia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)