Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Wyki
  • wtorek, 17 kwiecień 2018 11:11
  • 3 zdjęcia
  •   225

Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby w szpitalu © JRG PSP Krotoszyn

W piątek, 13 kwietnia o godz. 9:37 do komendy straży pożarnej w Krotoszynie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu dróg w Wykach (gm. Rozdrażew).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Kierująca skodą octavią – mieszkanka Kalisza – nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z jadącym drogą główną citroenem – mówi st. sierż. Bartosz Kawik, zastępca oficera prasowego z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

W kolizji uczestniczyły łącznie trzy osoby, które w momencie przybycia jednostek straży pożarnej znajdowały się poza swoimi pojazdami i były pod opieką świadków zdarzenia. Na miejscu jako pierwszy pojawił się zespół ratownictwa medycznego z Koźmina Wielkopolskiego. W karetce udzielno pomocy dwóm osobom. – Po badaniu zabrano je do szpitala, gdyż miały ogólne potłuczenia ciała – mówi Jakub Nelle, rzecznik pogotowia ratunkowego w Krotoszynie. Trzecią osobą zaopiekował się ratownik medyczny w pojeździe straży ochotniczej w Dobrzycy. Nie wymagała ona jednak hospitalizacji.

Strażacy zabezpieczyli teren swoimi samochodami i odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Droga była początkowo całkowicie zablokowana. Po opuszczeniu terenu działań przez karetkę pogotowia wprowadzono ruch wahadłowy.

Strażacy wsparli pomoc drogową, przy usuwaniu rozbitych pojazdów, następnie przy pomocy sorbentu i podręcznego sprzętu usunęli z jedno rozlane płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii samochodowej. – Po zlikwidowaniu zagrożenia przywrócono ruch w obu kierunkach – podsumowuje kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy strażaków z Krotoszyna.

Działania straży trwały 2 godziny. Uczestniczyły w nich trzy zastępy zawodowe oraz zastęp ochotniczy z Rozdrażewa. Z uwagi na miejsce zdarzenia (granica powiatu krotoszyńskiego z pleszewskim) dołączyły też drużyny z pow. pleszewskiego.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)