• Dąbrowa
  • środa, 01 sierpień 2018 11:32
  • 6 zdjęć
  •   220

Pożar trocin w stolarni

Pożar trocin w stolarni
Pożar trocin w stolarni © Dh Szymon Sikora PHOTOsikora

Pożar stolarni w Dąbrowie (gm. Rozdrażew) zerwał ludzi na równe nogi rankiem w sobotę, 28 lipca. Ogień pojawił się najpierw na poddaszu. Ale w krótkim czasie objął dach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Strażacy natychmiast podzielili się na dwie grupy i – wykorzystując wypalone otwory okienne i drzwi wejściowe – podali wodę na palące się poddasze. – Ponadto w dachu budynku wykonaliśmy otwory wentylacyjne – precyzuje aspirant Mateusz Dymarski, zastępca oficer prasowego komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Gdy pożar udało się opanować strażacy wynieśli na zewnątrz spalone trociny i maszyny zgromadzone na poddaszu, żeby je dogasić.

Pracujących w upale strażaków wspierali nie tylko druhowie-ochotnicy, ale też mieszkańcy Dąbrowy oraz władze np. dostarczając zimne napoje. Tragedia zjednoczyła do pracy nie tylko strażaków zawodowych i druhów uczestniczących na co dzień w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ale także dużą ilość ochotników z Dąbrowy oraz okolicznych wiosek – wymienia Dymarski.

Temperatura wewnątrz płonącego budynku sięgała kilkunastu stopni, z nieba lał się żar, a gryzący dym utrudniał oddychanie. Dlatego strażacy zmieniali się przy akcji gaśniczej, wspierając się nawzajem. – Praca w tak wysokich temperaturach wymagała cyklicznej podmiany ratowników, więc każde ręce do roboty były potrzebne – mówi zastępca oficera prasowego z KP PSP w Krotoszynie.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zaś postępowanie wyjaśniające przyczyny i przebieg pożaru ma wyjaśnić policyjne śledztwo. – Został powołany biegły z zakresu pożarnictwa, który ma wydać opinię w tej sprawie – mówi asp. Piotr Szczepanik, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)