• Sulmierzyce
  • poniedziałek, 20 sierpień 2018 11:46
  •   278

Potrzebna krew dla rannego strażaka

Potrzebna krew dla rannego strażaka
Potrzebna krew dla rannego strażaka © OSP Sulmierzyce

Trwa zbiórka krwi dla 20-letniego strażaka ochotnika z Sulmierzyc, który został ciężko ranny z wypadku z 9 sierpnia na drodze krajowej nr 15, między Goliną a Jarocinem, a obecnie leży w ostrowskim szpitalu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O pomoc proszą druhowie z jednostki OSP w Sulmierzycach, który sami 16 sierpnia od rana przy sulmierzyckiej remizie oddawali krew dla swojego kolegi. Zgłosiło się ich aż dwudziestu. Strażacy proszą także inne osoby o oddawanie krwi na jego rzecz. Można to zrobić w dowolnym punkcie krwiodawstwa, a zaznaczeniem „dla Raphaela Wiśniewskiego. W sprawie oddawania krwi proszę kontaktować się z Krzysztofem Mazurkiewiczem lub Wojciechem Ostojskim – piszą na swoim fanpage’u strażacy.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 9 sierpnia w Golinie. Kierowca osobowego mercedesa, 20-letni mieszkaniec Sulmierzyc, z nieustalonym przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z autobusem linii Konin – Wrocław, którym wraz z kierowcą podróżowało 11 pasażerów. Do szpitala trafiły 3 osoby – kierujący mercedesem, 36-letni pasażer jego auta i jeden z pasażerów autobusu.

Najprawdopodobniej ranny kierowca osobówki, sulmierzycki strażak, został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Ostrowa Wielkopolskiego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)