• czwartek, 10 listopad 2016 09:41

Nowe technologie w kuchni

Nowe technologie w kuchni
Nowe technologie w kuchni © archiwum

W kuchni doszło do prawdziwej technicznej rewolucji. Mikser elektryczny, robot kuchenny i zmywarka są już obecne w większości mieszkań. Obecnie na rynku co chwilę pojawiają się kolejne nowoczesne sprzęty, które mają sprawić, że gotowanie będzie przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wydawało się, że płyty indukcyjne zdetronizują poczciwe kuchenki gazowe, z którymi jest niemało kłopotu. Teraz jednak firma SOLGAZ proponuje zupełnie nowe rozwiązanie – ceramiczną płytę gazową. Przypomina ona tę indukcyjną, jednak nie działa na prąd, a na gaz. Specjalne palniki schowane są pod ceramiką, dlatego czyszczenie jej sprawia mniej problemów niż w przypadku tradycyjnej kuchenki. W dodatku ta nowoczesna kuchenka zużywa aż o 50 proc. mniej gazu! W przeciwieństwie do płyt indukcyjnych nie wytwarza też tak wysokie promieniowania.

KONIEC SZOROWANIA
Piekarnik to jeden z najlepszych sprzymierzeńców zdrowych i pysznych potraw. Mimo wysokiej temperatury powinien być czysty i błyszczący, jednak mycie jego ścian nie należy do przyjemnych zajęć. Dlatego powstał tzw. samoczyszczący piekarnik. Pyroliza, bo tak nazywa się ta technologia, polega na doprowadzeniu we wnętrzu piekarnika do wysokiej temperatury (ok. 500 stopni), dzięki czemu zanieczyszczenia zmieniają się w popiół. Po wychłodzeniu piekarnika wystarczy zetrzeć pył papierowym ręcznikiem, gąbką czy szmatką, a detergenty nie są potrzebne do przecierania.

STEROWANIE TELEFONEM
Mikrofalówka uruchamiana za pomocą SMS-a? Lodówka, która podpowiada nam, w jakie produkty ją uzupełnić? Samowłączający się okap? Choć brzmi to dziwnie, jest to możliwe! Na rynku już pojawiły się lodówki, okapy, piekarniki, mikrofalówki, zmywarki czy inne sprzęty, gospodarstwa domowego,, którymi można zdalnie sterować za pomocą smartfona. Producenci uzupełniają sprzęty o specjalną aplikację, dzięki której możemy je włączyć i wyłączyć, zmienić ich parametry, takie jak temperatura, czy zerknąć do środka np. lodówki, i sprawdzić, czy nie brakuje ulubionych produktów spożywczych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.