• piątek, 02 marzec 2018 09:50

Z dzieckiem u fryzjera

Z dzieckiem u fryzjera
Z dzieckiem u fryzjera © archiwum

Pierwsze cięcie włosów wzbudza u dzieci i rodziców emocje. Co zrobić, by łagodnie przejść wizytę u fryzjera dziecięcego?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niegdyś wierzono, że podcinanie włosów dzieciom do pierwszego roku życia przynosi gwarantowanego pecha. Dziś czasy się zmieniły, ale obawy pozostały. Chodzi nie tyle o przesądy, ile o bezpieczeństwo. Nietrudno bowiem ruchliwego malucha skaleczyć nożyczkami i zafundować mu lęk przed fryzjerem na całe lata. Na ma ustalonego wieku, w którym nasza pociecha powinna przekroczyć prób salonu fryzjerskiego.

Warto to jednak zrobić, gdy pojawia się problem z uczesaniem czy umyciem włosów albo gdy fryzjer zasłania oczy. Jak przygotować dziecko do wizyty u fryzjera? Należy uzmysłowić mu, że nowej fryzurze będzie mu wygodniej i ładniej. Należy w domu pokazać dziecku, jak wygląda salon fryzjerski, obejrzeć wspólnie zdjęcia rodzinne z fryzurami z dawnych lat czy kolorowe magazyny, by pokazać, jak dzięki takiej wizycie można wypięknieć. Dobrym rozwiązaniem jest też zabawa w fryzjera z plastikowymi nożyczkami. Można też namówić do zrobienia nowej fryzury długogłowej lalce lub wykorzystać ciasto linę, z której dziecko może wyczarować warkocze lub grzywkę.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)