• wtorek, 04 lipiec 2017 10:34

Jak karmić zwierzę latem

Jak karmić zwierzę latem
Jak karmić zwierzę latem © archiwum

Przede wszystkim podawaj zwierzęciu dużo wody. Nie zmieszaj mu jednak kaloryczności posiłków. Zimą energię zużywał na ogrzewanie, latem na ochłodzenie organizmu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zwierzę powinno mieć zapewniony dostęp do świeżej wody – wypija jej znacznie więcej niż w chłodniejszych porach roku. Do miski można włożyć kilka kostek lodu, by ochłodzić naszego pupila.

Psu można jednak zmniejszyć liczbę posiłków – jeśli zimą był karmiony trzy razy na dobę, latem wystarczą dwa. Nasz pupil może nie mieć też latem apetytu na suchą karmę. W takiej sytuacji lepiej podać mu mokrą.

Pamiętajmy, lato to sezon na zatrucia – lekarz weterynarii może nam polecić leki ułatwiające psu walkę z bakteriami żołądkowymi i trawienie. Warto także zapytać weterynarza o suplementy diety, które pozwolą naszemu pupilowi przetrwać lato. Latem trzeba zapewnić zwierzęciu możliwość schronienia się przed słońcem. Kot lub pies chętnie rozłożą się na chłodnej podłodze np. w łazience. Warto do atomizera, takiego jak do zraszania kwiatów, nalać wody i co jakiś czas spryskać psa. To przyniesie mu ulgę. Psa, który ma długą sierść, warto na lato ostrzyc, kot częściej wyczesywać z obumarłej sierści.

Unikajmy spacerów w południe. Na dłuższe spacery wybierajmy się rano lub wieczorem, gdy temperatura spada. Zmniejszmy mu też aktywny wysiłek. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy zwierząt w samochodzie, nawet z otwartym oknem. Samochód szybko się nagrzewa i wewnątrz może być nawet 60-70 stopni. Taka temperatura oznacza dla naszego pupila śmierć.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)