• poniedziałek, 03 lipiec 2017 10:14

Wakacje z psem

Wakacje z psem
Wakacje z psem © archiwum

Masz przed wakacjami sporo spraw do załatwienia – karma dla psa, szczepienia, ochrona przed kleszczami. Jeśli zwierzak cierpi na chorobę lokomocyjną, zadbaj też o jego bezpieczną podróż. Receptę wystawi ci weterynarz.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sprawdź, czy pies ma wszystkie niezbędne szczepienia. Nie zaniedbaj też odrobaczania. Nie masz gwarancji, że na wyjeździe kupisz taką samą, a zmiana diety może stanowić problem. Do bagażu zapakuj psie naczynia i posłanie. Jeśli jedziesz samochodem, mniejszego psa przewóz w klatce transportowej. Kontener przymocuj do podłogi lub pasami do tylnej kapany. Inne rozwiązanie to szelki – odpowiednio założone i zapięte stanowią doskonałe zabezpieczenie dla psa.

W przypadku większych psów najlepszym rozwiązaniem jest samochód kombi. W bagażniku bez problemu przymocujesz spory kontener. Można tam także przewozić psa, który nie toleruje zamknięcia. Pamiętaj, by bagażnik wyłożyć miękkim kocem albo specjalną matą dla psa. Zwierzę może bać się podróży samochodem. Pomóc mogą substancje w aerozolu poprawiają psi nastrój lub środki uspokajające (dawkę musi dobrać weterynarz). Miej pod ręką miskę i pojemnik z wodą, by w drodze poić psa podczas postoju. Z samochody wychodź z psem na smyczy. Nigdy nie zostawiaj pupila w samochodzie podczas upałów, nawet jeśli auto stoi w cieniu i ma otwarte okna.

Jeśli zamierzasz pływać łódką lub kajakiem, pamiętaj, że pies też powinien mieć kapok.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)