• piątek, 16 wrzesień 2016 08:16

Technologia, która zmienia świat

Technologia, która zmienia świat
Technologia, która zmienia świat © archiwum

Pośród wielu rzeczy, które dzielą, telefonia komórkowa łączy jak nic innego. To właśnie technologia GSM zapoczątkowała erę nowoczesnej, powszechnie dostępnej, łatwej w zastosowaniu i niedrogiej komunikacji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jeszcze 20 lat temu na telefon, jeszcze wówczas stacjonarny, czekało się niemal w nieskończoność. Komórkowa rewolucja podbiła serca Polaków – dziś nie chcemy i młodsze pokolenie nawet nie potrafią już nawet sobie wyobrazić, jak moglibyśmy funkcjonować bez smartfonów i mobilnego Internetu.

ZAWSZE W KONTAKCIE
Od czasów pierwszego połączenia komórkowego w sieci Era GSM, dzisiejszym T-Mobile, w Polsce minęło co najmniej kilka epok technologicznych! Przyzwyczailiśmy się już do tego, że możemy dzielić się chwilami, być w stałym kontakcie z całym światem – gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy. SMS-y i MMS-y, rozmowy i wideo czaty, a dzięki Internetowi w smart fonie i tablecie – dostęp do rozrywki i informacji. To właśnie jest dobrodziejstwo mobilności!

BEZPIECZEŃSTWO
Dziś to nie wszystko, epoka offline już za nami, a technologie mobilne istotnych społecznie celów. Wszyscy znamy dziś system powiadamiania 112, z którym współpracują wszyscy operatorzy, dostarczając w czasie rzeczywistym informację o lokalizacji telefonu. W 2015 T-Mobile, jako pierwszy operator w Polsce, podjął współpracę z Komendą Główną Policji w ramach Child Alert – systemu, który przy wykorzystaniu technologii wspomaga poszukiwania zaginionego dziecka. Każda para oczu i telefon może przyczynić się do odnalezienia dziecka.

MOBILNOŚĆ TO PRZYSZŁOŚĆ
Dzięki możliwościom, jaki daje telefonia komórkowa i mobilu Internet, całkowicie zmienił się nie tylko sposób życia i spędzania wolnego czasu, ale też pracy, nauki czy prowadzenia biznesu. Firmowa strona internetowa, korespondencja elektroniczna czy konto w social mediach to już standard dla wielu przedsiębiorców. W najbliższej przyszłości – erze SuperNetu – coraz popularniejsze będzie przenoszenie biur w strefę wirtualną, a także wykorzystywanie stale powstających nowych narzędzi komunikacji w strategii działania w biznesie. Nadchodzące lata przyniosą kolejne ewolucje i rewolucje w świecie cyfrowej komunikacji, a zbliżające się wielki krokami technologia transmisji danych 5G otworzy przed nami możliwości, jakich nie mieliśmy nigdy wcześniej. I tak jak przez ostatnia 20 lat, również wtedy T-Mobile chce stać u boku swoich klientów, dostarczając im najnowocześniejsze na rynku usługi.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.