• poniedziałek, 16 styczeń 2017 09:12

UWAGA! Twój telefon może przestać działać!

Za około 2 tygodnie upływa termin rejestrowania numerów na kartę
Za około 2 tygodnie upływa termin rejestrowania numerów na kartę Za około 2 tygodnie upływa termin rejestrowania numerów na kartę © archiwum

Już najwyższy czas, by zarejestrować swój telefon na kartę. Jeśli tego nie zrobimy, 2 lutego zostanie on wyłączony. Warto więc się pospieszyć, szczególnie że na rejestrujących czekają atrakcyjne bonusy i nagrody. Sama procedura jest niezwykle prosta, a miejsc, w których możemy jej dokonywać, jest naprawdę wiele.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do rejestracji numerów, na kartę zobowiązują nas nowe przepisy, zawarte w ustawie o działaniach antyterrorystycznych, która weszła w życie 25 lipca 2016 roku. Zgodnie z jej zapisami posiadacz karty w systemie pre-paid musi potwierdzić tożsamość, podając swojemu operatorowi własne dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL lub nazwę, numer i serię dowodu osobistego lub paszportu. Ma to ułatwić identyfikację właściciela w wypadku ewentualnego zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa i obywateli.

GDZIE I JAK TO ZROBIĆ?
Wystarczy, że weźmiemy swój telefon z używaną dotychczas kartą SIM i udamy się do jednego z licznych salonów wybranej sieci komórkowej na terenie całej Polski. W przypadku T-Mobile istnieje również mnóstwo innych możliwości rejestracji. Dzięki współpracy z Pocztą Polską formalności załatwimy w każdej placówce pocztowej. Z początkiem stycznia stało się to jeszcze łatwiejsze, gdyż Poczta Polska zapewniła możliwość rejestracji numeru na kartę w Siecie T-Mobile u każdego listonosza wyposażonego w tablet. Operator zadbał również o to, by rejestrowanie numeru mogło się odbyć również w salonikach prasowych: Inmedio, Relay, 1 Minute, Kolporter oraz kioskach RUCH. Niezbędnych formalności możemy też dopełnić w sieci hipermarketów Auchan, a ponieważ nie trwają one długo, wykorzystajmy na nie małą przerwę w zakupach. Ponadto możemy zarejestrować telefon przy okazji tankowania benzyny na stacjach paliw Statoil, BP i Shell. Na chętnych oczekują również komisy GSM sieci Teletorium.

Jakby tego było mało, klienci T-Mobile posiadający konto w ING Banku Śląskim lub w Banku Millenium mogą rejestrować numer logując się na swoim koncie bankowym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.