• piątek, 10 listopad 2017 10:34

Schodzimy do podziemia

Schodzimy do podziemia
Schodzimy do podziemia © archiwum

Zwiedzasz świat, jeździsz tu i tam, a w Kopalni Soli Wieliczka nie byłeś? Musisz to nadrobić. Ten niezwykły obiekt zachwyca pod każdym względem i budzi respekt dla pracy górników. To trzeba zobaczyć na własne oczy – przynajmniej raz w życiu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Szczęść Boże, pozdrawiają się górnicy, bo zwykle dzień dobry jest dla tych, co pracują na górze, a zejście do kopalnie niegdyś przypominało wyprawę w czeluści bez dna. Dziś, kiedy światło kaganka zastąpiło nowoczesne oświetlenie, możemy śmiało zaprosić na niezwykłą wyprawę w głąb ziemi, ale witać będziemy się tak samo.

KOPALNIA DLA KAŻDEGO
Dla dużych i małych. Z rodziną i w grupie przyjaciół. W Kopalni Soli „Wieliczka” każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz zobaczyć zabytkową Kaplicę św. Kingi i inne, nie mniej piękne miejsca, powinieneś wybrać się na najbardziej znaną Trasę Turystyczną. Schodząc coraz głębiej pod ziemię, turyści odwiedzają niezwykłe miejsca, wykute w soli komory, niesamowite podziemne jeziora, unikatowe solne rzeźby, wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Chcesz od podszewki poznać pracę kopani, możesz odbyć wyprawę Trasę Górniczą. Wygodny roboczy strój, górniczy kask na głowę, lampa i ruszasz do kopalni. A jeśli marzy Ci się zobaczenie urokliwych kaplic i kapliczek w drewnie i soli, wybierz Szlak Pielgrzymowy. Po długim marszu czas na strawę. W kopalni funkcjonuje w pełni wyposażone zaplecze gastronomiczne z doskonała kuchnią. A to zaledwie przedsmak tego, co oferuje Kopania Soli w Wieliczce…

INFORMATOR
- Położenie Wieliczki. Miejscowość znajduje się 10 km na południowy wschód od centrum Krakowa. Stąd zaś, z rejonu Dworca Głównego PKP możne dojechać do kopalni mikrobusami kursującymi co kilka minut oraz autobusami linii miejskiej. Do Krakowa dojedziesz w większości miejsce w Polsce pociągiem, autobusem lub busem.
- cennik oraz wszelkie informacje znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl Trasa turystyczna czynna jest od godz. 8:00 do 17:00. Ceny biletów – normalny: 55 zł, ulgowy: 39 zł, rodzinny: 149 zł/4 osoby.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)