• sobota, 09 grudzień 2017 09:59

Zakopane: magiczny zakątek

Zakopane: magiczny zakątek
Zakopane: magiczny zakątek © archiwum

W Tatrach zawsze jest pięknie, choć oczywiście wielkiego uroku nabierają, gdy zasypie je śnieg. Załóż czapkę, szalik i ruszaj do zimowej stolicy Polski.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Okres świąteczny to prawdziwy najazd na ten legendarny kurort. Ale może uda się wyrwać jeszcze przed… Bez względu jednak na to, kiedy będziesz mieć okazję, pamiętaj, że oprócz Krupówek Zakopane ma znacznie więcej do zaproponowania, a Tatry oferują niezapomniane widoki. Dlatego zawsze warto tu przyjechać.

TA NIEZWYKŁA ATMOSFERA
Narciarzy nie trzeba przekonywać do odwiedzeni a zimowej stolicy Polski, pewne miejsca zarezerwowali już latem. A reszta? No cóż, każdy słyszał o Krupkówkach, Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Giewoncie i Morskim Oku. To wszystko trzeba zobaczyć. Ale jeśli nie jesteś zimowym piechurem, możesz wybrać „kulturalny szlak”.

ŚLADAMI ARTYSTÓW
Chcesz poznać kolebkę stylu zakopiańskiego? Koniecznie musisz trafić do Willi Koliba. To pierwszy dom wzniesiony w tym stylu według projektu Stanisława Witkiewicza, ojca Witkacego. Obecnie znajduje się tu Muzeum Tatrzańskie, którego wnętrza aranżował wybitny rzeźbiarz i malarz Władysław Hasior. Choć dom został gruntownie odnowiony, nadal czuć dawny klimat. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, nie możesz pominąć Willi Atma, w której działa Muzeum Karola Szymnowskiego. A potem rusz spacerkiem na zabytkowy Cmentarz  na Pęksowym Brzyzku – tutejsze nagrobki to dzieła sztuki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety