• poniedziałek, 12 luty 2018 10:33

Miasto zakochanych

Miasto zakochanych
Miasto zakochanych © archiwum

Już niedługo walentynki, które każda para chciałaby spędzić w wyjątkowy sposób. Może dobrym pomysłem jest romantyczna wycieczka śladami Romea i Julii? Tym bardziej że bilety są w okazyjnych cenach!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Choć perypetie słynnych kochanków są fikcją literacką stworzoną przez Williama Szekspira, rody Montecchich i Capuletich naprawdę żyły w Weronie. Dziś do miasta, poza legendą, turystów przyciągają urokliwe uliczki, place i zabytki, które sprawiają, że Weronę określa się miejscem zakochanych. Co więc warto ta, zobaczyć podczas walentynkowej wycieczki?

CZY TO TY ROMEO?
By od razy poczuć romantyczny klimat, zwiedzanie warto zacząć od Casa di Giullietta. To dawna średniowieczna kamienica rodu Cappello z pięknie zachowanym balkonem, na którym miała stać Julia, słuchając wyzwań Romea. Na dziedzińcu tej kamienicy do dziś turyści zostawiają liściki miłosne, a pary „pieczętują swoje uczucie, przypinając kłódki z inicjałami do kart bramy wejściowej.

KAWA WŚRÓD ZABYTKÓW
Dom Julii to oczywiście niejedne romantyczne miejsce związane z dramatem Szekspira. O ostrej rywalizacji włoskich rodów mogą świadczyć też mury średniowiecznej warowni Castelvecchio, o którą nieraz toczyły się zażarte boje. Do zamku prowadzi też piękny ceglany Most Scaligerów – miejsce spacerów zakochanych par. Natomiast atmosferę włoskiego miasta poczujecie na kilku placach, m.in. Piazza dei Signori, który otaczają średniowieczne i renesansowe kamienice. To także dobre miejsce na kawę, którą pije się tam o każdej porze. Wycieczkę warto rozszerzyć o zwiedzanie innych wspaniałych budowli Werony. Do takich należy Bazylia San Zeno. To w jej krypcie doszło do potajemnego ślubu Romea i Julii, a zachodni portal to arcydzieło kamieniarskie. Koniecznie zajrzyjcie również do Areny, czyli starożytnego amfiteatru przy gwarnym Piazza Bra, gdzie kwitnie życie nocne.

DOJAZD I NOCLEG
Ceny biletów lotniczych zaczynają się już od 150 zł za osobę w obie strony. Okazji szukaj na www.esky.pl, www.fly4free.pl. Nocleg znajdziesz na www.booking.com.

TO WARTO ZWIEDZIĆ
Casa di Giulietta: czynne: pn – 13:30-19:30, wt-nd – 8:30-19:30. Bilety norm 6 €, ul. 4,5 €
www.museodicastelvecchio.comune.verona.it
Arena Verona: czynne: pn – 13:30-18:30, wt-nd – 8:30-18:30. Bilety – 10 € od osoby.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)