• Walencja
  • sobota, 02 czerwiec 2018 02:31
  •   295

Gościnna i otwarta

Gościnna i otwarta
Gościnna i otwarta © archiwum

Mili, uprzejmi mieszkańcy, wspaniałe zabytki i mnóstwo atrakcje dla dzieci. Do tego zadbane plaże z pięknymi muszelkami i niezwykły egzotyczny park. Tu spędzisz urlop marzeń!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nadmorskie, trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii, zachwyci nawet najwybitniejszego turystę! Gdy tylko przekroczysz miejskie bramy z wybudowanymi w średniowieczu wieżami obronnymi, poczujesz klimat historii. A to dopiero początek. Czekają tu na Ciebie wspaniałe budowle, fontanny, pomniki i ciekawe muzea.

WSIĄDŹ NA ROWER
W Walencji masz wszędzie blisko, bo największe atrakcje położone są po sąsiedzku. To ogromne udogodnienie dla rodzin z dziećmi i seniorami. Po mieście możesz poruszać się doskonale działającą komunikacją miejską – autobusami i metrem, ale warto wziąć przykład z mieszkańców. Ci bardzo chętnie wsiadają na rower. Ten środek lokomocji wypożyczysz za 8 euro na dobę. Wszędzie masz ścieżki rowerowe.

POMARAŃCZE I PAPUGI
W centrum warto zwiedzić m.in. katedrę, Narodowe Muzeum Ceramiki i Muzeum Bożego Ciała. Jeśli zechcesz pospacerować w ciszy pod palmami i drzewami pomarańczowymi, niedaleko masz Ogrody Turii. Ten przepiękny park z licznymi akwenami liczy ponad 9 kilometrów. Wśród fruwających nad głowami zielonych papug wypijesz w jednej z liczących kafejek pyszną kawę (1 euro). Co chwilę natkniesz się na plac zabaw. Wielką frajdą dla dzieci i rodziców będzie Miasteczko Sztuki i Nauki. Spędzisz niezapomniane chwile w jednym z nowoczesnych obiektów. A jeśli wieczorem nabierzesz ochoty na tańce, koniecznie odwiedź Carmen – najbardziej rozrywkową dzielnicę miasta. Jej ulicę wypełniające różne muzyczne style. Można się w nich świetnie bawić do białego rana!

TO WARTO ZWIEDZIĆ
Miasteczko Sztuki i Nauki – składają się na nie: Planetarium, Muzeum Nauki Księcia Filipa oraz Oceanarium: czynne różne, zależnie od dnia tygodnia, zwykle od godz. 10:00 – 19:00. Bilet na wszystkie trzy atrakcje dla osoby dorosłej kosztuje 38 euro. Można też kupić osobne wejściówki do interesującej nas placówki.
Biopark (nowoczesny ogród zoologiczny bez krat): czynny codziennie w godz. 10:00 – 20:00. Bilet dla dorosłych – 24 euro, dla dzieci – 18 euro (dzieci do 4 lat wchodzą za darmo).
Podróż: bezpośredni lot z Modlina trwa 3,20 h. Ceny – już od 200 zł za bilet dla osoby dorosłej w dwie strony.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.