• Krotoszyn
  • wtorek, 21 sierpień 2018 10:02
  •   235

Prokuratorskie zarzuty dla czwórki mundurowych

Prokuratorskie zarzuty dla czwórki mundurowych
Prokuratorskie zarzuty dla czwórki mundurowych © archiwum

O niedopełnienie obowiązków służbowych podejrzanych jest czterech policjantów z miejscowej komendy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Związku z zaniechaniem podjęcia przewidzianych prawem czynności w sprawie kolizji drogowej, do której doszło 10 listopada 2017 r. w Krotoszynie – precyzuje Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – policjanci zostali wysłani przez dyżurnego do domu mężczyzny podejrzanego o potrącenie rowerzysty i odjechanie z miejsca wypadku. – Podczas podjętej interwencji związanej z ustaleniem personaliów kierującego samochodem osobowym zaniechali dokonania sprawdzenia go pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, a także nie odnotowali w notatnikach służbowych danych tej osoby – czym działali na szkodę interesu publicznego – wskazuje rzecznik prasowy prokuratury.

Śledztwo prowadzi prokuratura w Kępnie. Policjanci z Krotoszyna zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Nie przyznali się do przedstawionych im zarzutów. – Złożyli obszerne wyjaśnienia, które obecnie są procesowo weryfikowane. Przysługuje im również prawo do złożenie ewentualnych wniosków dowodowych – mówi Maciej Meler. Zarzucane policjantom czyny zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dodaj komentarz (3)

Komentarze 
Oceny -0 +0 jonasz 2018-10-08 21:27
a czemuż to redakcja usuwa niewygodne dla formacji komentarze? Cenzura jak za prl-u? Komendant w Krotoszynie powinien podać się do dyspozycji komendanta wojewódzkiego, ale co z karierą?
Oceny -0 +0 Sebastian Kalak 2018-10-12 12:15
Szanowny użytkowniku, żaden komentarz nie został usunięty dodany do tego materiału prasowego. Aktualnie są tutaj 2 komentarze + nasz redakcyjny teraz.
Pozdrawiamy
Oceny -0 +0 koko 2018-10-08 21:16
niestety firma GM od lat jest mocniejsza niż krotoszyńska pożal się boże policyjka