• piątek, 14 grudzień 2018 10:41

Dekoloryzacja w domu

Dekoloryzacja w domu
Dekoloryzacja w domu © archiwum

Chcesz rozjaśnić włosy? A może farbowanie się nie udało? Niechcianego koloru można się pozbyć w prosty sposób.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dekoloryzacja to usunięcie sztucznych, chemicznych, najczęściej ciemnych barwników ze struktur włosa. Zabiegi można wykonać na dwa sposoby. Albo używając rozjaśniacza, co daje szybsze efekty, albo stosując ściągacz koloru. Ta ostatnia metoda trwa dłużej, ale jest łagodniejsza dla włosów.

Jeśli nie jesteś wprawiona w farbowaniu, lepiej skorzystaj z pomocy profesjonalistki. Fryzjer oceni, jak głęboko kolor wniknął w strukturę włosa i jakimi preparatami najlepiej się go pozbyć. Dekoloryzacja wykonana w salonie z pewnością dla oczekiwany efekt. Ściąganie koloru może jednak sporo kosztować – ok. 200 – 350 zł. Cena zależy od długości włosów.

Jeśli nie stać się na fryzjera, spróbuj pozbyć się niechcianego koloru sama w domu. Zaopatrz się w de koloryzator – minimum dwa opakowania, miseczkę, pędzel fryzjerski i farbę, którą nałożysz po ściągnięciu koloru. Dekoloryzator nakładaj warstwowo, najlepiej zacząć od końcówek, a odrosty zostawić na sam koniec. Po czasie wskazanym na ulotce umyj i wysusz włosy. Potem możesz nałożyć nową farbę. Jeśli jednak niechciany kolor nie zszedł, nie panikuj. Wykonaj zabieg dekoloryzacji ponownie i dopiero wtedy nałóż farbę.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)