• piątek, 29 marzec 2019 09:48

Pierwsze kroki na siłowni

Pierwsze kroki na siłowni
Pierwsze kroki na siłowni © archiwum

Gdy po zimie kurtki i płaszcze lądują na dnie szafy, nabieramy ochoty, by pokazać się z bardziej atrakcyjnej strony. Pierwsze kroki prowadzą na siłownie, ale nowicjusze często nie mają pojęcia, jak się zabrać do ćwiczeń.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Trening funkcjonalny, obwodowy, a może na masę? Najpierw należy sobie uzmysłowić, czego oczekujemy od wizyty na siłowni. Najlepszymi rozwiązaniem będzie konsultacja z trenerem, który zbada, czy chcemy pracować nad mięśniami, czy skusić się na zrzuceniu zbędnych kilogramów po zimie. To ważne, bo ćwiczenia i treningi różnią się w zależności od potrzeb.

Wiele osób chce uzyskać szybkie efekty w jak najkrótszym czasie. W wypadku wszystkich sportów i aktywności fizycznych to droga na skróty. Aby efekty były widoczne, należy nastawić się mentalnie. Wizyty na siłowni muszą wejść nam w nawyk w ciągu 2  4 tygodni od rozpoczęcia. Pierwsza wizyta na siłowni to też odpowiednie przygotowanie ubrań.

Najlepiej ćwiczyć w tzw. technicznej koszulce, krótkich spodenkach lub dresach. Buty powinny być wygodne i na płaskie podeszwie. Na siłowni nie może zabraknąć butelki wody lub naboju izotonicznego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)